11531841

Чубаров: уряд створив робочу групу для повернення українців, які стали біженцями в Сирії

Народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Рефат Чубаров повідомив про  створення Кабінетом Міністрів України спеціальної Робочої групи на чолі з першим віце-прем’єр-міністром України Степаном Кубівим, для вирішення питань повернення громадян України, які опинилися у важких умовах на території Сирійської Республіки.

Парламентар нагадав, що про цю ситуацію він розповідав у березні.

“Завдяки відгукам на ту замітку, нам вдалося скласти відносно повний список громадян України, – близько 100 осіб – жінки з малолітніми дітьми, що знаходяться в міжнародному таборі для біженців «Аль-Хол», облаштованому на північному сході Сирії і в якому понад 70 тисяч біженців .

Зауважу, що в складеному нами списку представлені громадяни України – жінки і їхні діти, які виїхали до Сирії з різних областей України. Всі вони волають до України допомогти їм повернутися додому, до себе на Батьківщину”, – розповів політик про останні новини та зауважив, що утримання біженців у таборі «Аль-Хол» відбувається в жахливих умовах.

Чубаров закликав громадян України, чиї близькі перебувають на території Сирійської республіки в якості біженців, терміново повідомити свої координати для встановлення  постійної взаємодії і  координації із новооутвореною робочою групою.

Довідка: табір біженців “Аль-Хол” розташований у провінції Хасака, Сирія, на території, підконтрольній курдським «Демократичним силам Сирії» (SDF). За повідомленнями ЗМІ, за останні місяці там вдвічі зросла кількість смертей, в тому числі серед дітей. Людям не вистачає іжі, питної води, ліків і речей.  Потрапити за межі табору можуть тільки співробітники Червоного Хреста або сирійського Червоного Півмісяця.