куренной

Володимир Куренной

Закликаю Зеленського та його команду дотримуватися букви закону

Народний депутат України Володимир Куренной належить до тих політиків, які впевнені що новообраний Президент розпустив Парламент в неконституційний спосіб. Швидкі політичні ходи Володимира Зеленського український політик прокоментував так: «Почнімо з того, що розміщений на сайті Президента Указ про розпуск Парламенту не мав юридичної сили, доки постанова не була опублікована у передбачений законодавством спосіб. Але вже зараз бачимо фактичну відсутність мотивувальної частини — а яка, власне, причина розпуску Парламенту? Нагадаю, що згідно з Конституцією України, Президент може достроково припинити повноваження Верховної Ради України за обмеженого кола умов, чітко визначених у Конституції. Серед них — неможливість зібратися на сесію, сформувати коаліцію або Уряд протягом визначеного терміну».

Володимир Куренной вказує, що новоспечений Глава Адміністрації Президента України Андрій Богдан вбачає причину для розпуску Парламенту саме у відсутності сформованої коаліції протягом одного місяця після розпаду попередньої, про що йдеться в пункті 1 статті 90 Основного Закону. Але в нашому випадку це дуже сумнівна підстава. Хоча «Батьківщина», «Самопоміч» та «Радикальна партія Олега Ляшка» і вийшли з коаліції, до неї приєднались окремі депутати-мажоритарники. Та чи відповідає такий формат коаліції, що офіційно не припиняла існування, Конституції та законам України? Це має вирішувати спеціальний орган, покликаний тлумачити Конституцію — Конституційний Суд України.

Оскільки Президент України виступає гарантом Конституції, він не може розпочинати свою діяльність з сумнівних дій, що вочевидь порушують норми Основного Закону. Це шлях в нікуди, що вже продемонстрували попередні президенти — Ющенко, який не зміг розпустити Раду через «порушення духу Конституції», та Янукович, який, після незаконного повернення до старої версії Конституції, узурпував владу, закінчивши Майданом та ганебною втечею до Ростова.

Володимир Куренной закликає Зеленського та тих, хто за ним стоїть, не порушувати ні букви, ні духу Закону. Адже більше апеляції до народу не заспокоять. Шлях знищення Парламенту й опозиції, узурпації влади та нав’язування народу своєї волі — це якраз той шлях, яким йшла більшість тиранів і диктаторів. Вихід за рамки права — це не європейська практика, а звичай відсталих тираній.

Куренной впевнений, що Володимир Зеленський не обмежиться розпуском Парламенту. За два дні Президент встиг порушити кілька інших важливих законів. Зокрема, Закон України «Про очищення влади», яким запроваджено люстрацію для представників режиму Януковича ще у вересні 2014 року. Так було втілено одну з головних вимог Майдану. І ось Андрій Богдан призначений на одну з ключових посад — Глави Адміністрації, попри те, що він працював уповноваженим з питань антикорупційної політики в уряді Азарова. Не помічаючи, до речі, розкрадання держави. Зараз він виправдовується тим, що несправедливо підпав під люстрацію. Але поки діє закон, його необхідно виконувати. Інша справа, що спроби скасувати люстрацію, у тому числі, через суди, однозначно будуть оцінені як реванш старих і проросійських сил. Як закордонними партнерами, так і виборцями.

Та найбільш неприйнятні загравання із законом стосуються Росії. Популістичні заяви про референдум щодо формату відносин з Російською Федерацією межують із повною відсутністю компетентності та державною зрадою. Якщо Зеленський спробує погодитися з умовами Москви, то там і недалеко від автономії для Донбасу до прямих переговорів з маріонетками Путіна. І тоді Верховна Рада перестане бути головною проблемою нового Президента.

Володимир Куренной переконаний, що армія та народ не зрозуміють і не пробачать капітуляції. Тому він радить «…неухильно триматися в рамках законності й публічної політики. Бо узурпація влади та відсування опозиції на марґінес не призведуть до тріумфу. Заговорить вулиця. Доведено Януковичем».

Народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Володимир Куренной
custom essay writing service writing college essays custom essay service buy an essay research paper writer buy an essay college paper write my paper for me cheap essay writing case study help do my essay buy research papers writing a case study college essay writer essay writer help professional writing college essay writers